,
Message sent from:

Senior Leadership Team

Debbie Crossingham

  Headteacher

Jenny Stratton

  Deputy Head

Laura Carpenter

  Inclusion Manager

Senior Management Team

Jo Marron

  Foundation Stage Leader
Stephanie Begley  

Year 1 Leader

Louise Lucas

  Year 2 Leader
Mel Stone  

Year 3 Leader

Lisa Hagon

  Year 4 Leader
Rosie Chenley  

Year 5 Leader

Andrew Bradstreet

  Year 6 Leader

Staffing 2016-2017

Name

  Year Group/Class/Specialism   Class Name

Amanda O'Flaherty

  Nursery Teacher  

Robins (Mon to Wed)

Penguins (Wed to Fri)

Jo Marron

  Reception Teacher   Turtles

Emma Fowler

  Reception Teacher   Seahorses

Hannah Mehta

  Reception Teacher   Seahorses

Catherine Fawcett

 

Reception Teacher

 

Dolphins

Nia Maylin

  Reception Teacher   Dolphins

Stephanie Begley

  Year 1 Teacher   Snowdrops

Jacqui Scott

  Year 1 Teacher   Snowdrops

Sharon Stadden

  Year 1 Teacher   Bluebells

Kathryn McMinn

  Year 1 Teacher   Daffodils

Louise Lucas

  Year 2 Teacher   Badgers

Joe Butler

  Year 2 Teacher   Hedgehogs

Emma Fooks

  Year 2 Teacher   Owls

Mel Stone

  Year 3 Teacher   Dragons

Kat Finch

  Year 3 Teacher   Griffins

Imogen Coogan

  Year 3 Teacher   Wizards

Lisa Hagon

  Year 4 Teacher   Celts

Julia Jefferson

  Year 4 Teacher   Normans

Sam Boutwood

  Year 4 Teacher   Saxons

Isabel Aidallbery

  Year 5 Teacher   Neptune

Rosie Chenley

  Year 5 Teacher   Saturn

Emily Butcher

  Year 5 Teacher   Jupiter

Matthew Harper

  Year 5 Teacher   Mars

Jane Lomas

  Year 6 Teacher   Duke

Andrew Bradstreet

  Year 6 Teacher   Noble

Zoe Lomax

  Year 6 Teacher   Khan

Morgan O'Flaherty

  Additional Teacher

Clayre Morris

  Additional Teacher

Lisa Busby

  Additional Teacher

Carole Hoare

  Additional Teacher

Jo Carette

  Additional Teacher

Sue Hutin

  Additional Teacher

Joan Coe

  Additional Teacher
Kate Linscott  

Additional Teacher

Caroline Holmes  

Additional Teacher

Will Franklin

  Pupil Premium Manager

Sara Vaughan

  Primary Languages

Emma Bright

  Music Co-ordinator

Jane Skea

  Every Child A Reader Teacher

Matt Shanahan

  Sports Specialist Teacher

Paul Platts

  ICT Consultant

Lesley Parsons

  ICT Technician

Katharine Eaton

  Business Manager

Oona Richardson

 

Business Manager Assistant

Diane Sumner

  School Secretary/Administration Co-ordinator

Marion Duncan

  Administration Assistant

Rebecca Mosedale

  Finance Assistant
Sue French  

PA to Head & Deputy Head

Support Staff

Barbara Adsett   Sandra Baker   Mickey Bennett (Caretaking)
Jane Bone   Anna Bonillo-Torrens   Denise Bradley
Sally Brockwell   Kimberley Burgess   Barbara Carrie
Louisa Cusworth   Helen Dunn (Caretaking)   Anita Dutta
Stacey Edgerton   Sue Farrar-Taylor   Lucia Freire
Gemma Gill   Sara Harris   Stephen Head
Tracey Hersey   Sylvia Hunt   Malak Kadir
Perdita Langhorn   Tim Little   Georgina Parker
Karen Parris   Roxanne Prince-Iles   Malcolm Robinson
Hailey Sellins   Lynne Spurgeon   Kari Stewart
Amy Streeter   Sue Streeter   Kelly Stuckey
Davide Suriano   Elisabeth Taylor   Pete Thomas
Claire Vivian   Laura Wastnage   Alison Wescott
Jill Weston   Michelle Woodason    

 

X
Hit enter to search